Jak wybrać bidon dla dziecka?

Rozwój dziecka to wiele etapów, które są fascynujące, ale zarazem trudne. W życiu każdego malucha przychodzi ten ważny moment, w którym zwykła butelka odchodzi w zapomnienie, na rzecz bidonu. Dziecko jest zadowolone, bo czuje się bardziej samodzielne, a rodzice są wzruszeni, ponieważ ich pociecha rozwija się i uczy nowej czynności.

Bidon dla dziecka – dlaczego warto go mieć?

Bidon dla dziecka musi mieć odpowiednie funkcje, dzięki którym mały człowiek nie będzie miał trudności z jego obsługą. Wszystko zależy od wieku i możliwości dziecka. Bez uszanowania tych aspektów, wybór odpowiedniego produktu jest niemożliwy.

Przejście z tradycyjnej butelki na bidon to tradycyjny etap rozwoju dziecka, którego nie warto pomijać. Warto go kupić w momencie, gdy dziecko jest już za duże na korzystanie z butelki ze smoczkiem, ale jednocześnie za małe na regularne picie z kubka. Jest to kwestia indywidualna, jednak większość dzieci może rozpocząć przygodę z pierwszym bidonem w okolicy ukończenia pierwszego roku życia.

Bidon jest idealnym rozwiązaniem na wszelkie wycieczki, spacery i inne dłuższe wyprawy. Podczas takich przygód napój na pewno się przyda, dlatego właśnie warto mieć przy sobie bidon z wodą albo ulubionym napojem malucha. Na pewno jest to rozwiązanie dużo lepsze, niż napoje w jednorazowych, plastikowych butelkach, które zanieczyszczają środowisko. Takie butelki nie są odpowiednie dla małych dzieci, dlatego dobry bidon jest w tej sytuacji niezastąpiony.

Odruch ssania jest naturalny do około 6. miesiąca życia. Po upływie tego czasu odruch ssania u dziecka przestaje być tak silny, następuje wówczas czas na kształtowanie innych umiejętności związanych z jedzeniem. To odpowiedni moment na to, aby powoli odstawiać butelkę, jednak niekoniecznie dobry na użycie pierwszego bidonu. Po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia, warto od czasu do czasu podawać mu płyny na przykład poprzez użycie łyżeczki. Należy ćwiczyć to aż do ukończenia 12. miesiąca życia, później można zakupić pierwszy bidon i wręczyć go maluchowi.

Szukasz tanich produktów dla dzieci? Sprawdź inne w kategorii dla dziecka.

Jak nauczyć dziecko korzystać z bidonu?

Jednemu dziecku nauka pójdzie nadzwyczaj sprawnie, a innym nieco gorzej. Nie ma w tym nic złego, bowiem każdy maluch podąża swoim tempem rozwoju, a rodzic musi to uszanować.

Nie ma górnej granicy wieku korzystania z bidonu, są bowiem różne opcje tego produktu. Pamiętaj jednak, że głównym zadaniem jest nauczenie malucha korzystania z kubków, dlatego w stosownym momencie bidon powinien być obecny już tylko w podróży, na spacerze i wycieczkach.

Rodzaje bidonów dla dzieci

Oto rodzaje bidonów, spośród których można wybrać ten odpowiedni:

• butelka treningowa – tego typu bidonów może używać już 4-miesięczne dziecko, nie jest to jednak typowy bidon. To sposób na trening, a więc ustnik wyposażony jest w smoczek-niekapek.

• bidon ze słomką – takie bidony i ich słomki wykonane są z różnych materiałów. Tutaj zamiast smoczka-niekapka, dziecko ma do czynienia ze słomką umocowaną w butelce. Dzieci chętnie piją z takich bidonów, ponieważ używanie słomki to nowe, ciekawe doświadczenie. Dzięki piciu przez słomkę dziecko może ćwiczyć mięśnie twarzy.

• bidon z ustnikiem – to odpowiednie rozwiązanie dla starszych dzieci. W jego użytkowaniu bowiem dziecko musi wykazać się konkretnymi umiejętnościami. W tym bidonie nie ma smoczka, nie ma słomki. Jest za to wygodny ustnik. Tego typu bidony są najlepsze dla dzieci, które uczęszczają już do szkoły. Z pewnością poradzą sobie z jego obsługą doskonale.

Ranking TOP3: Które bidony są najlepsze?

Wybierając bidon dla dziecka, warto wziąć pod uwagę markę. Należy wybierać jedynie te produkty, które pochodzą od uznanych i zaufanych producentów. Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze, dlatego trzeba dokonać przemyślanego wyboru. Oto ranking produktów, które bez najmniejszych obaw spełniają wszelkie normy i na pewno sprawią, że Twoje dziecko polubi picie w takiej formie:

1. Butelka treningowa 2 w 1 tritanowa 210 ml, Beaba

Można ją stosować już od 4 miesiąca życia. To wygodne rozwiązanie, które można stosować także w późniejszych latach życia dziecka. Wersja dla maluchów to smoczek-niekapek, zaś dla starszych dzieci ustnik-niekapek. Bidon posiada hermetyczną pokrywkę, zdejmowany uchwyt, podziałkę skali, a jego pojemność to 210 ml.

2. Butelka stalowy kubek niekapek ze słomką, 250 ml, Beaba

To odpowiednia propozycja dla starszych dzieci, które potrafią zniszczyć dosłownie wszystko. Bidon został wykonany ze stali nierdzewnej. Jest wytrzymały, odporny na wiele uszkodzeń, które mogłaby spowodować twoja pociecha. Dzięki podwójnej ściance bidon jest jak termos. Utrzymanie higieny nie sprawia trudności, butelkę można w łatwy i szybki sposób wyczyścić. Ten bidon może stosować dziecko, które ukończyło 8 miesiąc życia. Pojemność tego bidonu to 250 ml.

3. Bidon ze stali nierdzewnej z zakrętką i ustnikiem, Lassig

Solidny wybór, odpowiedni dla dzieci, które rozpoczęły przygodę ze szkołą. Jego pojemność to aż 500 ml. Każde dziecko w wieku szkolnym będzie zachwycone wyglądem tego produktu. Charakteryzują go bowiem estetyczne grafiki i bardziej stonowane kolory.

Poprzedni post

Jak wybrać prezent dla dziecka w wieku pięciu lat – top-5

Popularne sklepy i marki, w których możesz zaoszczędzić z Coupon Dojo

coocoo.pl
Light In The Box PL
Lullalove
Matras
FikoMiko
DealeXtreme PL