Wybieramy bieżnię do domu – TOP4 propozycji

Każdy z nas chce dbać o szczupłą i zdrową sylwetkę, szczególnie, że lato zbliża się wielkimi krokami. Nie da się ukryć, że często brakuje nam czasu na siłownie, a równocześnie nie chcemy wydawać pieniędzy na karnet, nie mając pewności, że w pełni go wykorzystamy. Bieganie to jeden z najlepszych i najefektywniejszych treningów, który nie tylko spala zbędne kalorie, ale przede wszystkim pomaga nam wymodelować ciało. Warto więc, wyposażyć się w bieżnie do domu, na której będziemy mogli ćwiczyć tyle ile chcemy i kiedy chcemy. Jak wybrać najlepsza?

Zwróć uwagę na rodzaj bieżni

Zanim udasz się do sklepu po swoją wymarzoną bieżnię, musisz najpierw wziąć pod uwagę jej rodzaje i dopasować je do swoich umiejętności i możliwości. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje bieżni:

• bieżnia mechaniczna – jest ona najtańszym i zarazem najpopularniejszym modelem. Silnik wykorzystuje pracę twoich nóg, jednak nie posiada ona możliwości dopasowania programu treningowego. Jej największą zaletą jest cicha praca i oczywiście cena.

• bieżnia elektryczna – to bardzo popularny rodzaj bieżni, napędzany elektrycznym silnikiem. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania treningu do kondycji i umiejętności. Dodatkowo oferuje ona różne programy treningowe.

• bieżnia ciśnieniowa – to jedno z bardziej zaawansowanych urządzeń. Dzięki specjalnej kapsule, która wytwarza podciśnienie, szybciej spala się tkankę tłuszczową.

• bieżnia antygrawitacyjna – jest to najdroższy model bieżni, gdyż ma on właściwości odciążające stawy, a to z kolei umożliwia efektywniejszy trening.

Więcej przyrządów do ćwiczeń znajdziesz w kategorii sport i hobby.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bieżni?

Zakup bieżni należy dokładnie przeanalizować. Zwróćmy uwagę na to, że najlepszym rozwiązaniem do domu okazuje się bieżnia mechaniczna, gdyż oferuje ona mnóstwo udogodnień. Nie mniej jednak, należy zwrócić uwagę, na kilka istotnych parametrów technicznych. Zaliczamy do nich:

• moc silnika – jeśli silnik wyposażony jest w 2 KM, możesz na tej bieżni co najwyżej truchtać, jeśli zależy ci na intensywnych treningach, postaw na większe silniki.

• rozmiar pasa biegowego – parametr ten musisz dobrać przede wszystkim do wzrostu. Jeśli jesteś wysoki, najlepiej sprawdzi się pas biegowy o wymiarach 165 na 60 centymetrów. Analogicznie, jeśli jesteś niższy, możesz postawić na mniejsze pasy biegowe.

• nośność bieżni – ten parametr z kolei, musisz dopasować do swojej wagi. Najbardziej wytrzymałe modele maja nośność do 230 kg.

• funkcje dodatkowe – zwróć uwagę, czy wybrany model posiada regulację odchylenia, a także czytelny wyświetlacz, do zliczania przebiegniętego dystansu i spalonych kalorii.

Pamiętaj o tych funkcjach i parametrach

Funkcja pomiaru pulsu

Dzięki kontroli pulsu możesz trenować efektywniej. W większości modeli, bieżnie wyposażone są w sensory dotykowe, umieszczone na rękojeściach. Niektóre modele bieżni posiadają dodatkowe rozwiązania w postaci bezprzewodowych pasów telemetrycznych lub klipsów na ucho. Klipsy sprawdzają się w pomiarach nieco lepiej niż sensory, natomiast pasy napiersiowe traktowane są jako najdokładniejsze z dostępnych urządzeń do pomiaru tętna podczas treningu.

Pas biegowy

Większy pas biegowy zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas biegu. Wyższe osoby, ze względu na dłuższy krok potrzebują większej przestrzeni. Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary, ale również strukturę jego powierzchni - w końcu to ona zapewnia stopom właściwą przyczepność.

Amortyzacja

System amortyzacji, zapobiega nadmiernemu obciążaniu kolan i stawów. Im większa amortyzacja bieżni, tym bardziej oszczędzasz swoje kolana i stawy.

Składanie bieżni

Dodatkowym atutem jest możliwość złożenia bieżni po zakończonym treningu. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w naszym mieszkaniu. Warto też zwrócić uwagę, czy bieżnia posiada kółka, które ułatwią przesuwanie i ponowne ustawianie bieżni na miejscu ćwiczeń.

Elementy dodatkowe

Każdy powinien brać pod uwagę możliwość utraty równowagi podczas ćwiczeń. Warto więc, aby bieżnia wyposażona była dodatkowo w klucz bezpieczeństwa, który zatrzyma jej prace w nagłych sytuacjach. Świetnym rozwiązaniem będą również wentylatory, które w przyjemny sposób chłodzą organizm podczas ćwiczeń.

TOP-4 najlepsze modele bieżni do domu

1. Sportstech V515

Sportstech V515 to bieżnia o maksymalnym obciążeniu 120 kg, która idealnie sprawdzi się w warunkach domowych. Po rozłożeniu nie zajmie ona więcej niż metr kwadratowy. Oferuje ona możliwość dopasowania intensywności treningu, a także dokładne pomiary. Dodatkowo wyposażona jest w odtwarzacz muzyki.

2. Sportstech V680MS

Sportstech V680MS to bieżnia, która jest wyposażona w masażer, więc po treningu będziesz mógł się zrelaksować. Dodatkowo w zestawie z nią otrzymasz hantle i przyrząd do treningu mięśni brzucha.

3. Sportop Iv4601

Sportop Iv4601 – dzięki niej dopasujesz prędkość biegu do własnych potrzeb i możliwości, a także kąt nachylenia. Dodatkowo daje ci ona możliwość pomiaru tętna i ma 99 predefiniowanych programów treningowych.

4. Abarqs Bz-402

Abarqs Bz-402 umożliwi Ci planowanie treningów i dopasowanie ich do własnych oczekiwań. Duży wyświetlacz dokładnie policzy dystans, spalone kalorie i zmierzy tętno. Prędkość maksymalne tej bieżni to 12 km/h.

Poprzedni post

Najlepsze aparaty fotograficzne dla amatora – ranking TOP-5

Następny post

Jak kupować buty narciarskie? Zobacz 3 propozycje

Popularne sklepy i marki, w których możesz zaoszczędzić z Coupon Dojo

ATAF
Kostki Rubika
Merg
Fiszki
shopDisney EU
Neonet PL